Přečtěte si: Na některé projekty nebudou peníze, ministerstvu školství chybějí miliardy

úterý 20. května 2014 ·

Ministerstvu školství se nedostávají čtyři miliardy na projekty, které mají být většinově hrazené z evropských fondů. Resort to oznámil v pondělí, když představoval strategii vzdělávací politiky do roku 2020. Vedle již známého problému neproplacení až deseti miliard korun se podle ministra Marcela Chládka (ČSSD) objevilo v programu Věda, výzkum a inovace i „přezávazkování”.

Z článku jas v Novinky.cz vybíráme:

Podle Chládka má na přístup ke vzdělání dětí stále větší vliv „peněženka rodičů” a český systém si s touto nerovností neumí poradit. Podle strategie by měl být povinný poslední ročník mateřské školy, mělo by dojít ke snížení počtu odkladů pro nástup na základní školu, povinná maturita z matematiky i důraz na odborné vzdělávání a zavedení mistrovských zkoušek.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.