MŠMT: Příprava Strategie 2020 pokračuje

pátek 27. září 2013 ·

Letos v lednu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo přípravu Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2020, která má vytvořit rámec pro dlouhodobý rozvoj celého vzdělávacího systému. Po veřejné diskuzi a sérii kulatých stolů práce na dokumentu pokračují.


Strategie byla od počátku připravována co nejotevřenějším způsobem a vzniku vlastního strategického dokumentu předcházela veřejná konzultace k jeho obecným východiskům. Ta umožnila všem relevantním aktérům - vzdělávaným, jejich rodičům, učitelům a vedení škol, zřizovatelům, zástupcům veřejného, neziskového a podnikatelského sektoru i široké veřejnosti, aby jejich stanoviska k návrhu priorit našeho vzdělávacího systému byla vzata v úvahu.

Veřejnou diskusi završila 14. června 2013 v Praze společná konference ministerstva a neziskového sektoru s názvem Kvalitní výuka pro každé dítě v každé škole.

"V těsné návaznosti na veřejnou konzultaci jsme v průběhu července a srpna 2013 doplnili a upravili původně navržené směry a vize v připravované Strategii tak, aby byl dokument konkrétnější a zřetelněji deklaroval význam konceptu celoživotního učení pro směřování vzdělávací politiky," říká první náměstek ministra školství Jindřich Fryč.

První verze vlastního strategického dokumentu se v současné době dokončuje a v ucelené podobě bude předložena do diskuze na podzim tohoto roku. „Pro schválení dokumentu s dlouhodobou platností je třeba získat podporu širokého politického spektra, což bude vyžadovat další jednání. Termín pro předložení hotové Strategie 2020 vládě proto není v tuto chvíli pevně stanoven,“ dodává Fryč.

www.vzdelavani2020.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.