Digitalizované knihovny významných evropských i světových přírodovědných institucí zpřístupněny na internetu

pátek 29. března 2013 ·

Národní muzeum je významným partnerem mezinárodního projektu Biodiversity Heritage Library Europe, který v těchto dnech spustil unikátní portál s neomezeným přístupem k digitalizované dobové i současné přírodovědné literatuře www.bhl-europe.eu.


Portál je propojen s platformou s velkým výukovým potenciálem Biodiversity Library Exhibition www.biodiversityexhibition.com, vyvinutou právě Národním muzeem a zpřístupňující digitalizovanou literaturu formou zajímavých témat a v atraktivním designu. Nejen odborníci a studenti, ale i zájemci z řad široké veřejnosti tak mají možnost studovat online třeba digitalizovaná díla Charlese Darwina nebo Alexandra von Humboldta, obdivovat krásu mistrovských děl přírodovědy ze 17. či 18. století i dozvědět se zajímavosti i informace o současném stavu bádání věd o přírodě.

Multifunkční portál s digitalizovanou přírodovědnou literaturou www.bhl-europe.eu, na jehož fungování spolupracují přední evropská muzea, botanické zahrady, univerzity nebo knihovny, v současné době umožňuje přístup k 6 149 knihám obsahujících přes jeden milion stran od 92 poskytovatelů obsahu. Uživatelské prostředí portálu s inovativním přístupem k vyhledávání je přeloženo do 14 jazyků včetně češtiny.2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
29. března 2013 v 11:45  

adresa: http://www.bhl.-europe.cz/

Anonymní řekl(a)...
30. března 2013 v 0:16  

Opravit adresu na:
http://www.bhl-europe.eu/

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.