Dagmar Navrátilová: Návrhy senátora Chládka jsou nepromyšlené

středa 27. února 2013 ·
Stínový ministr školství Chládek se inspiroval zřejmě školami ve Finsku, kde se mnohem později rozednívá, a tak děti budou chodit do školy podle něj až na devátou. Jak pan Chládek vyřeší problémy rodičů, které tím vzniknou, když např. musí do zaměstnání nejpozději na osmou či sedmou ráno, to už pan senátor neřeší. Možná by bylo lepší napřed debatovat napříč politickým spektrem, nežli tyto nové postřehy hlásat na tiskové konferenci. Stejně tak patrně stínový ministr nezaregistroval, že děti jsou dnes mnohem vyspělejší než před pár lety a odsunout jim školní docházku povinně až od sedmi let u mnohých způsobí jen neskonalé problémy. Samozřejmě pokud o odkladu školní docházky rozhodne psycholog, nic proti tomu. Ale pokud jsou děti zvídavé a zdravé, nevidím důvod, abychom odkládali začátek školní docházky. Není vždy dobré měnit zavedené způsoby a za každou cenu chtít dosáhnout popularity, která však je pouze výkřikem do tmy.

Dagmar Navrátilová
poslankyně
LIDEM

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
27. února 2013 v 15:37  

No já myslím, že když ty zvídavé a zdravé děti nechají rodiče neustále vysedávat u počítače ještě o jeden rok déle, tak už s nimi ve škole nehneme ani heverem.

Pytlik Blaha řekl(a)...
27. února 2013 v 16:24  

Ze všech stran padají směrem do školství takové hloupostě, že vůbec nemá smysl se s nimi nějak zabývat.
Je třeba je neodkladně zrealizovat.
To je jako s těmi sny, uskutečněním je člověk zabije.

Anonymní řekl(a)...
27. února 2013 v 23:56  

Tak chýpu, že když je v Praze největší zaměstnavatel stát a většina lídí jsou úředníci, kteří do svých kanceláří nakráčí na devátou, že to pro ně smysl má. Ale pozor za Kolínem žijeme trochu jinak. Lidi posílají děti do školy v 7, protože musí do fabrik vydělávat na ty prařský úřednický krysy. Tak co vy na to?
A za druhé. Slovní hodnocení už tu jednou bylo. Zjistilo se že to stejně dělají formou CtrlC - CtrlV (dříve se říkalo přes kopírák. Děti známky potřebují, o známkách se baví, se známkami se chlubí a je to pro ně motivace.Ahoj Mami, tak co dneska bylo ve škole? Ale z matiky mám " je bystrá" a z čejiny "dobře chápe". No to je pakárna néééééééééééééé?

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 0:34  

Kdyby si Moraváci přestěhovali všechny ty svoje úřady, které obsadili pod heslem "dosadíme tam kohokoli, hlavně ať to není Pražák" na Moravu a vyklidili byty, které zabírají, tak by se Praze jistě velmi ulevilo.

Praha parlament, senát, ministerstva, ani nic podobného nepotřebuje, vystačí si sama a uživí se sama. Ať je hlavní město Ostrava nebo Brno.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 1:28  

Jakapak Ostrava nebo Brno?
Jednoznacne Nove Veseli na Vrchovine!
Staci tamni zamek prestavet na tvrz.
Sedych

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 13:33  

uživí se sama

No to určitě.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 13:40  

Ani na tu Kaplicku zlatou se nebyli schopni sami poskladat, cajzli.
Sedych

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.