Podnikavá hlava podpoří nejlepší podnikatelské záměry

čtvrtek 17. ledna 2013 ·

Nejen finanční odměna, ale i zázemí pro podnikání či pomoc odborníků čekají na úspěšné účastníky soutěže o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou čtvrtým rokem vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Zájemci se mohou hlásit do 18. dubna. Soutěží již prošlo přes 100 začínajících i zkušených podnikatelů či studentů, někteří z nich uvedli své nápady do praxe.


Zatímco v loňském ročníku mohl soutěžící předložit jen záměr, jenž dosud nebyl realizován, letos se otevírá možnost dalším účastníkům. Lze totiž přihlásit i záměry, které jsou již v běhu, ale ne déle než rok. „Úspěšní účastníci soutěže získají zpětnou vazbu o tom, zda je jejich záměr reálný. Už při přípravě projektu mohou využít služeb našeho konzultanta. Následné uvedení námětu do praxe ale není podmínkou,“ uvedla projektová manažerka Vědeckotechnického parku Silvie Polánková. Porota vybere deset finalistů, kteří získají finanční odměnu. Vědeckotechnický park jim pro realizaci záměru poskytne i kancelářské prostory a zázemí a zajistí konzultační služby. Na vítěze čeká 50.000 korun.

Do klání se mohou zapojit stejně jako v minulosti lidé podnikáním dosud nedotčení, velmi vítaní jsou studenti. Prostor mají ale i podnikatelé, kteří přemýšlejí o novém záměru. Účast není omezena věkem, vzděláním ani národností, hlásit se mohou zájemci z celé České republiky.

Vedle hlavní kategorie je vypsána i soutěž pro středoškoláky. Pokud ještě nejsou plnoletí, musejí mít garanta staršího 18 let. „Tuto kategorii jsme zavedli již od druhého ročníku soutěže, protože středoškoláci by jinak byli oproti ostatním znevýhodněni. Studenti středních škol většinou pracují v týmech, z jejich podnikatelských záměrů je cítit nadšení. Počet účastníků z řad středoškoláků se zvyšuje,“ uvedla Polánková.

Zvláštní kategorií soutěže je Podnikatel v sukních. Patři do ní podnikatelské záměry, které připravily příslušnice něžného pohlaví, nebo jsou určeny pro ženy. Vítěze finančně podporuje Olomoucký kraj, který je partnerem soutěže. Rovněž v této kategorii zaznamenali pořadatelé nárůst přihlášek.

Do minulých ročníků se zapojili zástupci mladé a střední generace, ale například i důchodci. Porota hodnotila řadu zajímavých nápadů včetně záměru vytvořit virtuální hřbitov pro zvířata, pořizovat obrazy DNA, organizovat filmové párty pro děti či péct z jedlého papíru reklamu na chléb. „Věřím, že se i v letošním ročníku sejde velké množství výborných nápadů a projektů. Předpokládám, že mnohé příspěvky se budou týkat poskytování služeb s využitím informačních technologií,“ řekl Tomáš Hanáček z Erste Corporate Banking, zástupce partnera a jeden z porotců soutěže.

Loni se do soutěže přihlásilo 56 zájemců, soutěžní příspěvky nakonec odevzdalo 43 soutěžících. S projektem na výrobu bylinkových sirupů zvítězila Kamila Báťková, která se stala i tváří letošního ročníku. Pro něj pořadatelé připravili nové logo a grafiku. Podrobné podmínky o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz. Veřejné finále se uskuteční v květnu. Zatímco v loňském ročníku mohl soutěžící předložit jen záměr, jenž dosud nebyl realizován, letos se otevírá možnost dalším účastníkům. Lze totiž přihlásit i záměry, které jsou již v běhu, ale ne déle než rok. „Úspěšní účastníci soutěže získají zpětnou vazbu o tom, zda je jejich záměr reálný. Už při přípravě projektu mohou využít služeb našeho konzultanta. Následné uvedení námětu do praxe ale není podmínkou,“ uvedla projektová manažerka Vědeckotechnického parku Silvie Polánková. Porota vybere deset finalistů, kteří získají finanční odměnu. Vědeckotechnický park jim pro realizaci záměru poskytne i kancelářské prostory a zázemí a zajistí konzultační služby. Na vítěze čeká 50.000 korun.

Zprávu zpracovala Martina Šaradínová, oddělení komunikace UP

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.