Ministr Fiala jednal o reformě financování s Asociací krajů ČR

pátek 18. ledna 2013 ·

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala se dnes v Židlochovicích zúčastnil jednání Asociace krajů ČR. S hejtmany jednal o aktuálních otázkách regionálního školství a především o přípravě reformy financování regionálního školství.


"Naším cílem je otevřít vzájemnou diskusi o kvalitě našeho vzdělávacího systému a o nezbytné reformě financování regionálního školství. Kraje jsou důležitým partnerem pro formování a realizaci vzdělávací politiky," říká ministr Petr Fiala.

Dalším krokem v rámci reformy bude ustanovení pracovní skupiny složené ze zástupců MŠMT, Asociace krajů, Svazu měst a obcí a Svazu místních samospráv.

Ministr Petr Fiala seznámil členy Asociace krajů ČR také s problematikou postavení učitelů, opatřeními pro rozvoj odborného školství a také s myšlenkami připravované Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020, jejíž zahajující konference se uskutečnila 17. ledna 2013.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. ledna 2013 v 21:04  

Jenom aby na to financování zbyly nějaké finance ve státním rozpočtu...

Anonymní řekl(a)...
20. ledna 2013 v 10:31  

Hlavním cílem vskutku bude úspora vynakládaných peněz na školství. Peníze totiž chybí a to hlavně proto, že se nevybírají správně daně od soukromých subjektů.

Anonymní řekl(a)...
20. ledna 2013 v 21:35  

Teď jste uhodil hlavičkou o hřebíček, bo v tomto státě se řve, že na nic nejsou peníze, ale platit daně se nikomu nechce. Takže raději podvádíme, živnostníky počínaje a pracujícími důchodci konče.

Anonymní řekl(a)...
22. ledna 2013 v 10:44  

Nedivte se těm pár lidem, co ještě pořád platí nějaké daně (krom DPH, ze které se tak snadno nevysmeknete), že se jim nechce. Když vidí, jak se s jejich penězi po vybrání nakládá. Taky byste svému dítěti zatrhnul kapesné, kdybyste zjistil, že z něj polovinu rozdá největším gaunerům v ulici.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.