27. - 28. 3.: Konference INOVACE VÝUKY - Doprovodné sekce, Praha

středa 14. března 2012 ·


Přihláška

Doprovodné sekce
Kultura a škola
Praha, Divadlo Na Fidlovačce
Tvrdí se, že pouze 25 % populace kulturu snese a asi 15 % populace má o ni prokazatelný a aktivní zájem. Můžeme s tímto stavem něco udělat? Umíme klasikou konkurovat idolům současné generace? Lze žáky skrze popkulturu přivést k vyšším formám kultury? Může být jednou z cest osobní špičkový umělecký zážitek? Umíme ho žákům poskytnout? Jakou roli může v tom všem hrát škola?

Přijďte diskutovat a poslechnout si rady a zkušenosti nejpovolanějších - špičkových herců, uznávaných dramaturgů a divadelních teoretiků, a to do inspirativního prostředí Divadla Na Fidlovačce.
9:30-10:00 Registrace účastníků

10:00-10:30 Pedagog je tak trochu herec, a já jsem obojí
Eliška Balzerová
Jak udělat ze školního představení opravdový kulturní zážitek - návod a zkušenosti herečky, učitelky a ředitelky Nadace Fidlovačka

10:30-13:30 Divadelní hra Hostinec U Kamenného stolu, Karel Poláček
V hlavních rolích
 Petr Rychlý, Ondřej Brousek, Tereza BebarováVáclav Svoboda a další

13:30- 14:30 Diskuzní panel a prohlídka Divadla Na Fidlovačce
Eliška Balzerová, Petr Rychlý, Jan Císař a další (bude potvrzeno)
Divadlo Na Fidlovačce má zajímavou historii. V současné době se jeho repertoár zaměřuje na výchovu nové divadelní generace. Přímo na místě si můžete vybrat z nabídky zájezdových představení a dohodnout školní akci v divadelním sále Vašeho města nebo regionu.
Po skončení programu provede paní Balzerová zájemce zákulisím divadla.
Věda a život
Praha, AV ČR
Novinky ze světa vědy v podání nejpovolanějších. Po každém vystoupení mají účastníci možnost diskutovat s přednášejícím. Diskuzi zasvěceně moderuje známý publicista, konzultant a komentátor Tomáš Přibyl.
8:30-9:00 Registrace účastníků
9:00-9:40 Biologická léčba
Pavel Klener, onkolog

9:40­-10:20 Vývoj léčiv na přírodní bázi

Petr Klusoň, biochemik

10:20-11:00 Biochemie a molekulární biologie
Jan Konvalinka, biochemik
11:00-11:30 Občerstvení
11:30-12:10 Poruchy a onemocnění jako důsledky desynchronizace vnitřního časového systému jedince
Helena Illnerová, bývalá předsedkyně AV ČR
12:10-12:50 Fyzika nazpaměť?
Martin Macháček, 
fyzik, autor učebnic fyziky
12:50-13:30 Co je nového v astrofyzice
Jiří Grygar, astrofyzik
Místo konání: Praha

Cena: Účastnický poplatek za každu sekci je 990 Kč. Jakmile obdržíme Vaši přihlášku, pošleme Vám informace o způsobu platby. Konference je akreditována MŠMT v programu DVPP. Cena zahrnuje vstupy na dopolední a odpolední program, pracovní materiály, osvědčení o absolvování vzdělávací akce a občerstvení.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.