Stáhněte si nejkrásnější nahrávky z archivu Českého rozhlasu!

středa 11. ledna 2012 ·

Český rozhlas nabízí na stránkách Klasika například komplet symfonií Antonína Dvořáka, symfonická díla Bedřicha Smetany, komplet symfonií Petra Iljiče Čajkovského... A k tomu záznamy koncertů symfonického orchestru českého rozhlasu.

Web Klasika používá princip stejný jako rozhlasový Čtenářský deník - naleznete zde spoustu bezplatných nahrávek ve formátu MP3 a k nim kvalitní informace o autorech skladeb.


3 komentářů:

Unknown řekl(a)...
11. ledna 2012 v 5:47  

Web Klasika? Http 404 ...

Kalashnikoff řekl(a)...
11. ledna 2012 v 6:39  

doufám, že kvůli adrese nebude příspěvek smazán:
"http://www.rozhlas.cz/klasika/portal/"
Výběr je více než chudý, 35 položek, ještě ke všemu formát mp3 s bit rate 256 kbps, což je pro alespoň trochu kvalitní poslech nevhodné. V dnešní době lze bez problémů stahovat velké balíky dat, takže nepoužít nějaký lossless kodek, jako je FLAC či APE, je takřka zločin.

Anonymní řekl(a)...
11. ledna 2012 v 12:46  

To Kalashnikoff
Je pravda, že většina skladeb je ve formátu MP3, ale např. Braniborské koncerty tam ve FLACu najdete. Třebas budou časem i ostatní nahrávky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.