Speciál Studia ČT24: Státní maturity

pátek 15. dubna 2011 ·

Ve středu 13. dubna odvysílala Česká televize speciál Studia ČT24 o státních maturitách. Hosty pořadu byli i  ministr školství Josef Dobeš nebo ředitel CERMATu Pavel Zelený. 

Další hosté speciálu:

  • Pavel FALTÝSEK, ředitel, Gymnázium Vídeňská, Brno + studenti
  • Karel LIPPMANN, mluvčí petice Učitelé pro kvalitní maturitu, Biskupské gymnázium Č. Budějovice
  • Rudolf HAŇKA, Cambridge University
  • Radek ŠPICAR, poradce Svazu průmyslu a dopravy ČR pro hospodářskou politiku
  • Ondřej HAUSENBLAS, Pedagogická fakulta UK, lektor Kritického myšlení o.s.
  • Zdeněk KŮS, rektor, Technická univerzita v Liberci
  • Vladimír KOLDER, předseda Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska
  • Miroslav KARAS, zpravodaj ČT ve Varšavě
  • studenti a rodiče - Matiční gymnázium Ostrava, Střední průmyslová škola Ostrava
Záznam vysílání si můžete prohlédnout na zpravodajském portálu ČT24.
 

15 komentářů:

Puďa řekl(a)...
15. dubna 2011 v 15:29  

Stále nemáme ve škole připravený soubor pro tisk vysvědčení v nynější generálce... Cermat se omlouvá. A já tady kvůli tomu čekal... Jedu domů. Bude to takhle špatně i v ostré maturitě? Opravdu budeme na soubory čekat v sobotu 18. nebo v neděli 19. června?

Anonymní řekl(a)...
15. dubna 2011 v 17:53  

Chapu, ze muze byt stresujici pri celozivotnim navyku chodit domu v patek po obede nahle zustat v praci dele. Mozna pro vas bude prekvapenim, ze zivot i prace plyne kontinualne vcetne sobot a nedeli, jen vas to zatim nepotkalo. To je ale obvykle, hlavne ve skolstvi!

Puďa řekl(a)...
15. dubna 2011 v 18:29  

Nebudu tu odpovídat, kolik hodin pracuju... Příspěvek byl o tom, že CERMAT špatně zpracoval maturitní vysvědčení. To je určitě problém, nemyslíte, anonymní?

Anonymní řekl(a)...
15. dubna 2011 v 18:45  

Anonymní,

co to blábolíš? Každý občas pracuje i v sobotu a v neděli. I učitelé a mají k tomu na starost ještě každý 20 dětí. Tvrdnout ale v práci kvůli neschopnosti někoho, kdo státní maturity připravoval 15 let a utratil skoro miliardu korun, to je něco jiného, než když mladý, flexibilní a kretivní manažer pracuje za 60 tisíc měsíčně a vozí si zadek ve firmním autě, používá firemní mobil a notebook a noční návštěvy v baru si nechává proplácet jako služební jednání.

Anonymní řekl(a)...
15. dubna 2011 v 19:53  

Naprostý souhlas, učitel si i průpisku kupuje "za své",...

Anonymní řekl(a)...
15. dubna 2011 v 20:25  

Anonymní 15. dubna 2011 17:53

Ano, to je opravdu tragédie, že spoustě lidí nevadí zůstat v práci déle... Pro nic za nic, jen tam sedět a čekat - a nejlépe mít to zaplaceno jako práci v sobotu a v neděli a jako přesčasy. Na to si tady obrovská spousta lidí už zvykla.

Mi a určitě ani Puďovi ani 90 % učitelů by nevadilo pracovat v sobotu a neděli, kdyby to mělo smysl. A také že to mockrát děláme a u ostré maturity uděláme zase , protože nám nejsou naši žáci lhostejní.

A pokud bude brigáda na bourání Cermatu, věnuji na ni půlku dovolené a jedu pomoci.

Anonymní řekl(a)...
15. dubna 2011 v 20:41  

Puďo, podívej se do IS Certis teď a budeš litovat ještě víc, že "jsi zvyklý" chodit domů v pátek po obědě.

Pro ty, kteří se do IS Certis nedostanou a hlavně pro ty, kteří si myslí, že maturity nejsou připraveny kvůli neschopnosti učitelů a ředitelů:

HLÁŠENÍ IS CERTIS:
Omlouváme se, ale pro generování protokolů byla spuštěna verze obsahující nesprávný algoritmus výpočtu pro celkové hodnocení – nebyla v souladu s vyhláškou.
Vygenerované protokoly budou z knihovny odstraněny.
Dodavatel SW upravuje algoritmus a v průběhu dnešního dne dojde k novému generování.
O dalším vývoji Vás budeme průběžně informovat

Puďa řekl(a)...
15. dubna 2011 v 21:27  

A ta hláška je tam pořád... Takže CERMAT nám ani nedá vysvědčení v termínu. Není už tohle opravdu průser? Kde jste, novináři...

Puďa řekl(a)...
15. dubna 2011 v 22:54  

Vzhledem k tomu , že se díky použití nesprávného algoritmu výpočtu Celkového hodnocení nepodařilo vysvědčení generovat v pátek 15.4., považujeme za rozumné využít víkend a podrobit datovou bázi důkladné kontrole. A to zejména proto, že na rozdíl od maturitní zkoušky několik škol z různých důvodů odeslalo neúplná data (nedokončily skenování) a navíc, na zpracování a validaci dat měl dodavatel pouze polovinu dne (pro maturitu je plánováno šest dní). Tento stav je z pohledu zpracování výsledků zcela nestandardní a nechceme, aby ovlivnil konzistenci dat.
Prosíme Vás proto o strpení. Komplexní analýza bude ukončena do neděle a finální verze dokumentů bude připravena na pondělí ráno.

Puďa řekl(a)...
15. dubna 2011 v 22:56  

Tolik zpráva z Cermatu v jejich systému. Pro neznalé - nešlo o ověřování tisku vysvědčení všech maturantů, ale jen asi tří z každé školy.
Další poznámka: Znamená to časové rozpětí, že budou mít někteří hodnotitelé (jestli dobře počítám) cca 3 - 4 dny na opravu písemných prací při ostrých maturitách? Nějak totiž ještě nevím, jaké termíny budou...

Anonymní řekl(a)...
16. dubna 2011 v 13:58  

Jistě, Cermat počítá s tím, že do 10. června bude mít všechny opravené práce k dispozici, i když nikde toto datum oficiálně nezveřejnil.

Pak cermat zveřejní větu "několik škol z různých důvodů odeslalo neúplná data" a opět bude cermat a systém z obliga a paní Carcy bude slintat blahem, protože učitelé opět dokáží svou neschopnost.

Anonymní řekl(a)...
16. dubna 2011 v 14:02  

na zpracování a validaci dat měl dodavatel pouze polovinu dne

Nesmysl, 1. fáze probíhala do středy 13.4. Takže na zpracování byl celý den.
A tyto termíny si sám cermat určil, takže i kdyby měl dodavatel na celé zpracování jen 10 minut, vůbec mě to nezajímá. Jak si to cermat nachystal, tak si to měl vyžrat.

Anonymní řekl(a)...
18. dubna 2011 v 8:29  

Ten "nesprávný algoritmus" vypočítal některým žákům průměrný prospěch: (2+2):2=1,5. Koho vlastně Cermat zaměstnává? A za kolik?

Anonymní řekl(a)...
18. dubna 2011 v 15:22  

Dnes píší v tisku, že "Problémy s provedením maturit by mohla mít desítka škol". Prý nespolupracovali. Budou proto zvlášť bedlivě sledované inspekcí. Neměla by ČŠI sledovat raději Cermat a firmu Logica?

Anonymní řekl(a)...
18. dubna 2011 v 17:26  

Má to řešení, ale až na příští rok. Celý Cermat zrušit a jeho "pracovníky" včetně Zeleného konečně poslat do pr... práce!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.