NÚOV: Ve studiu na vysokých školách pokračuje nejvyšší podíl absolventů středních škol za posledních deset let

úterý 22. února 2011 ·

Podíl absolventů maturitních oborů hlásících se k dalšímu studiu stále narůstá, i když už ne tak rychle jako v minulých letech. Přitom nejvíc jich jde studovat ekonomické obory. Podrobnou analýzu zájmu absolventů různých typů středních škol i oborových skupin a jejich úspěšnosti u přijímacího řízení představuje Národní ústav odborného vzdělávání v publikaci Přechod absolventů středních škol do terciárního vzdělávání, která vyšla v rámci národního projektu VIP II – Kariérové poradenství.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.