Odkaz na Ministerstvo zemědělství a Informační centrum bezpečnosti potravin na webu MŠMT

sobota 4. července 2009 ·

MŠMT zřizuje na svých webových stránkách odkazy Ministerstva zemědělství - Informačního centra bezpečnosti potravin, na kterých může pedagogická veřejnost získat užitečné informace i výukové materiály k problematice zdravé výživy a bezpečnosti potravin.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zřizuje na svých webových stránkách odkaz na web Ministerstva zemědělství (MZe) www.viscojis.cz a www.bezpecnostpotravin.cz, které jsou součástí Informační centra bezpečnosti potravin (ICBP). Činnost ICBP se řídí usnesením vlády ČR č. 3/2007 k Vyhodnocení plnění Strategie zajištění bezpečnosti potravin v ČR po přistoupení k EU a dokumentem Zdraví 21.

Definice Informačního centra bezpečnosti potravin: ICBP vzniklo na MZe v roce 2002 a bylo zřízeno jako komunikační centrum směrem k občanům ČR. Klade si za cíl seznamovat širokou veřejnost všech věkových skupin s problematikou bezpečnosti potravin.

Komunikace ICBP směrem k pedagogické veřejnosti: Na uvedených webových stránkách najde pedagogická veřejnost užitečné informace k výuce problematiky zdravé výživy žáků základních škol, a také nabídku zábavných vzdělávacích programů pro mládež a podpůrné studijní materiály pro výuku problematiky bezpečnosti potravin. Poskytnuté informace a dostupné informační a studijní materiály by mohly napomáhat ke zkvalitnění výuky přírodovědy, přírodopisu, rodinné výchovy a praktických činností dle rámcově vzdělávacích programů pro jednotlivé druhy a typy škol.

Internetová aplikace MZe www.viscojis.cz je primárně určena mládeži a je realizována ve spolupráci s odborníky z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Státního zdravotního ústavu. Informuje o potravinách, možných rizicích z jejich konzumace, výživových doporučeních, a přináší také řadu zajímavostí z domova a ze zahraničí. Součástí vybraných článků jsou i vědomostní testy.

Webové stránky www.bezpecnostpotravin.cz přinášejí informace o problematice bezpečnosti potravin a systému jejího zabezpečení v ČR, přičemž součástí webu je i nabídka propagačních materiálů, publikací, přednášek a výukových programů pro spotřebitele všech věkových skupin. Přednášky, výukové programy a publikace poskytuje ICBP zdarma.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.