Zdeněk Ogrodník: Na internetu (skoro) zadarmo

čtvrtek 29. března 2001 ·

Připojujete se pravidelně k internetu pomocí modemu, abyste si přečetli novinky třeba na České škole? A nepoužíváte žádný off-line prohlížeč? Tak vězte, že je nejvyšší čas začít. Ušetříte tak docela pěkný balík.

Používám modemové připojení k internetu a až donedávna jsem prohlížel webové strany metodou „připojit - na zajímavý článek klikni/zpět, klikni/zpět, klikni/zpět - odpojit“. Po odpojení jsem si on-line proklikané strany přečetl off-line. Že tudy cesta nevede, jsem věděl. Tak jsem vyzkoušel možnost Internet Exploreru zpřístupnit off-linesynchronizovat. Jaké bylo moje překvapení, když se po stisku synchronizovat začaly všechny strany načítat znovu. Tak jsem začal testovat dostupné off-line prohlížeče. Jeden byl příliš pomalý, jiný měl složité ovládání, další byl super, ale pak se z něho vyklubal shareware pro 40 použití. A ke všemu, všechny byly v angličtině. Pak jsem ale objevil jeden…

Jmenuje se WebStripper (1,3 MB) a je to freeware, hezky česky zadarmo. Má jednoduché ovládání pomocí ikonek a přestože je v angličtině, jeho nastavení je snadné. Začnete kliknutím na Add. Spustí se průvodce, kde doplníte, odkud chcete začít stahovat (např. www.ceskaskola.cz). Program si sám vytvoří složku, kde bude data ukládat. Jako výchozí je nastavena c:\Stripped\xxx, kde xxx je nově vytvořená složka. Dále na Next a nastavíte, co přesně chcete stáhnout. Doporučuji nestahovat dál jak do druhé úrovně od výchozí strany. Pro čtení nových článků magazínu stačí nastavit do první úrovně (On primary server/Up to a depth of 1 pages). Na závěr potvrdíte, chcete-li vše stáhnout hned nebo později (strip/ go).

První stahování může dle nastavení trvat delší dobu. A máte-li staženo, stačí už jen pravidelně aktualizovat (update/ go). Po odpojení provede program „re-parse“ (což chvíli trvá), ale pak si můžete vše v klidu pročíst. Stačí kliknout na Browse. Chcete-li, aby se vám spustil váš prohlížeč, zrušte zatrhnutí u Use built in browser v záložce Option/ Option/ Browsing. A používáte-li notebook a na pracovním stole vám bliká externí modem, není nic jednoduššího, než si oblíbený web stáhnout právě do něho a číst pak doma, třeba v posteli. Ale kdo by tahal do postele notebook, že?

A proticena za freeware? Banerová reklama, při delším stahování snaha otevírat nová okna Exploreru s reklamou a to, že samotný program je spyware. Mimochodem, víte kolik takových programů máte v počítači? Máte-li zkušenosti s jiným off-line prohlížečem, napište do diskuse.Zdeněk Ogrodník

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.