V Brodě vzniká další alternativní škola, slibuje demokracii a empatii

neděle 10. května 2020 ·

V Havlíčkově Brodě se od září otevře nová soukromá alternativní škola, ve městě už druhá. Děti má vést k sebeuvědomování, demokracii, empatii a sociálním dovednostem. Jak ukázal zápis, nastoupit by mohlo kolem deseti dětí. Kapacita se ale má postupně rozrůst až na desetinásobek. Nová alternativní základní škola v Havlíčkově Brodě si chce brát to nejlepší z nejrůznějších vzdělávacích metod. Informuje iDNES.„Nejdůležitější pro nás je podpora budování měkkých dovedností, které úzce souvisejí se sociálně-emoční inteligencí (EQ). Lidé s vyšším EQ mají předpoklady být úspěšní ve svém oboru i jako partneři,“ vysvětluje Josef Výborný, jeden ze zakladatelů školy.

Výuka by měla vycházet z principů intuitivní pedagogiky a waldorfské školy a je inspirována kutnohorskou Základní školou Hůrka. Pro část programu je inspirací i Montessori vzdělávání. 

Škola si klade za cíl ctít respektující a demokratické prostředí před autoritativním. „Pravidla, pokud jsou potřeba, vytváříme společně,“ říká spoluzakladatelka školy Hana Kučerová.„Vnitřní motivace a samostatnost je pro nás více než vynucenou povinností. Budeme se snažit objevit potenciál dětí, proto s nimi budeme pracovat individuálně. Snažit se je poznat a ve vzájemné spolupráci vytvořit individuální plán tak, aby měly dostatečný prostor pro realizaci svých zájmů,“ dodává.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.