Julie Hrstková: Ředitelkám mateřinek by víc vstřícnosti k rodičům neškodilo

středa 16. října 2019 ·

„Dětské skupiny jednoznačně zalepily díru na trhu. Problém však je, že patří pod ministerstvo práce a sociálních věcí, zatímco mateřské školy pod ministerstvo školství. Dětské skupiny zatím financuje program Evropské unie, zbytek doplácejí rodiče či zaměstnavatelé. Mateřské školy dostávají svůj příděl ze státního rozpočtu, od obcí a rodičů. Logiku tohoto rozdělení hledat nelze - jde spíš o to, které ministerstvo dřív dokázalo najít cestu, jak vyjít vstříc potřebám rodičů,“ píše Julie Hrstková v Hospodářských novinách.Hrstková mimo jiné píše: 

Když poslanci slavnostně za jásotu zástupců mateřských škol rušili garantovaná místa pro dvouleté děti, 70 procent rodičů bylo proti. Jen v jedné zemi EU totiž podle zprávy Evropské komise mají rodiče dětí ve věku do tří let ještě nižší šanci, že pro své děti najdou místo v nějakém "hlídacím" zařízení.

Mateřské školy chtějí víc pozornosti a také peněz od státu. Možná by - aspoň pro začátek - měly i něco nabídnout. Třeba větší vstřícnost k rodičům těch nejmenších.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
16. října 2019 v 10:35  

Rodiče by potřebovali mít dítě ve školce často i v sobotu, neděli a o státních svátcích, ale ředitelky MŠ jim nevycházejí vstříc... ;-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.