Maturanti budou mít na vyplnění testu více času, povolená bude i změna tématu slohové práce

středa 3. října 2018 ·

Od října začala platit takzvaná technická novela pro státní maturitní zkoušky. Studenti dostanou víc času na psaní testu z češtiny i matematiky. Změnu připravilo ministerstvo školství. Informuje Český rozhlas.


„Navyšuje se základní doba trvání didaktického testu z českého jazyka a literatury na 75 minut a z matematiky na 120 minut,“ řekla Radiožurnálu mluvčí ministerstva školství Jarmila Balážová.

Celý text a příspěvek ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.