Přečtěte si: Portréty prezidentů do škol nepatří

pátek 2. ledna 2015 ·

Máš-li problém, najdi si nepřítele, říkával předseda Mao. Miloš Zeman jeho poučku zdokonalil: Hledej nepřátele, i když žádné problémy nemáš.


Z článku Václava Žáka v Rozhlas.cz vybíráme:

Ptal jsem se kolegů novinářů z Francie, Německa Británie a Rakouska, jak je to v jejich zemích. Jedině v Rakousku měli ve školách portrét prezidenta, ovšem po aféře Kurta Waldheima s tím skončili.

V Británii, Německu i Francii jsou hlavy státu pouze ve státních institucích. Francouzský novinář poznamenal: Portrét prezidenta by ve školách nevydržel ani půl dne.

Není načase s tím skončit také? Představme si studenta, který si na svém tabletu vyhledá video, které zhlédlo několik desítek milionů lidí, jak jeho prezident na státní návštěvě „privatizuje“ protokolární pero. Může na to být hrdý?

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.