Přečtěte si: Chládkovi záklaďáci

středa 14. května 2014 ·

Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden žák bez disciplíny. Z toho jsem měl vždycky největší strach... Ne, nebudeme se prostřednictvím Jaroslava Haška ministru školství Marcelu Chládkovi posmívat za to, že studoval komunistickou vojenskou školu. Tato jeho volba „jen“ poskytuje klíč k hodnotovému žebříčku a způsobu uvažování o světě jednoho z vrcholných politiků ČSSD.


Z komentáře Martina Zvěřiny v Lidových novinách vybíráme:

V Chládkově a obecněji i ve světě ČSSD nejsou lidé, jedno jestli rodiče či děti, svobodné bytosti se svobodnou vůlí a různorodými potřebami, jsou to jen mechanické loutky, které mají předem určené sociální úkoly. Někdo může vnímat snahy pana ministra jako rozumný návrat k „normálu“ proti extrémnímu liberalismu. Jenže žádný extrémní liberalismus, a to ani ve školství, u nás nikdy nenastal. Ve Finsku, kterým se pan ministr tak rád zaštiťuje, je domácí škola běžnou součástí systému i na druhém stupni.

Není asi náhoda, že v době, kdy pan Chládek studoval Vojenskou pedagogickou akademii Klementa Gottwaldav Bratislavě, hudební skupina Bez ladu a skladu provokovala režim textem: „Píšte všetci modrým perom, iná farba nebude/ píšte všetci rovnako, rovnaké aaaa rovnaké oooo.“ Všechny děti se budou učit čistit si zuby podle pana Chládka a na povinných besedách se budou učit o tom, že je potřeba mít úctu k jinakosti a pěstovat rozmanitost. Sevřeně, v dvojstupu.

1 komentářů:

krtek řekl(a)...
14. května 2014 v 13:52  

Odkaz je někam stranou, takže komentář páně Zvěřiny abys dohledal. A přitom je tak lákavý titulek.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.