Za školu! - Problémy českého školství (Epizoda 2)

středa 12. prosince 2012 ·

Rozhodli jsme se něco udělat se špatným stavem českého školství. Přidáte se?

9 komentářů:

krtek řekl(a)...
12. prosince 2012 v 8:19  

Už dva díly a furt nic. Žádný zázračný návod, jak to dělat jinak. Až se skoro vnucuje otázka, že to prostě jinak nejde.
Mimochodem - už dokonce i Člověk v tísni přiznal, že v dějepise nepřevládají pyramidy a dinosauři...

Anonymní řekl(a)...
12. prosince 2012 v 8:56  

Problémy videa a na videu diskutujících o problémech českého školství:
- namísto argumentace, opřené o znalost problematiky, jen floskuloidní výkřiky plytkých hesel
- paušalizace negativ, která nikdy nikam nevedla

Anonymní řekl(a)...
12. prosince 2012 v 12:08  

Pokud nedoputují peníze k prioritní ose učitel - žák, tak jakákoliv reforma skončí velmi rychle. Stačí mrknout na učební pomůcky ve školách, platy učitelů, nedostatek asistentů, administrativu,...Reformu nelze dělat na koleně a zdarma. Nezachrání to ani karierní řád.

Pytlik Blaha řekl(a)...
12. prosince 2012 v 18:29  

Škola děti nebaví od jaktěživa. Vzpomínám si, že třeba mne začala škola bavit až v okamžiku, kdy jsem si sám mohl žáky buserovat. A baví mne dodnes. Nechápu tedy, proč se moje nadšení, uvšechvšudy, v těch dětech nezrcadlí.
Ještě bych rád připodotknul, že dějepisem minulého týdne jsou staré noviny.

Anonymní řekl(a)...
12. prosince 2012 v 20:36  

Ten seriál je čím dál slabší. Přestanu na něj koukat. :-) Podle mě si tyhle monology ani nepíšou sami vystupující studenti. Takhle se přece nikdo normální ani nenormální nevyjadřuje! Jsou to je najatí herci. A ani né moc dobří...

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2012 v 5:31  

Nevím proč, ale měla jsem pocit, že sleduji pořad televize Nova...

Jan Hučín řekl(a)...
13. prosince 2012 v 13:06  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jan Hučín řekl(a)...
13. prosince 2012 v 13:07  

Hm, právě jsem taky odpadl. A to po dvaceti sekundách a kategorickém tvrzení, že "škola baví děti maximálně tejden v první třídě". Zkušenost mých dětí je opačná.

Mám obavu, že se (nejen v tomto seriálu) potvrzuje, že stokrát opakované tvrzení je bez dalšího považováno za pravdivé.

Škoda, očekával jsem od toho projektu víc.

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2012 v 14:27  

Tak z toho se chce blinkat zase mě.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.