Přečtěte si: Přízrak od ostnatých drátů

pátek 30. listopadu 2012 ·

V Karlovarském kraji se stal za KSČM radním pro střední školství a mládež Václav Sloup, bývalý politruk Pohraniční stráže Cheb. Vlastně bychom měli úspěch komunistů v krajských volbách přivítat. Máme šanci ještě včas poznat, jaká totalitní zjevení v sobě strana dál hýčká.


Z komentáře Jiřího Leschtiny v iHNed.cz vybíráme:

V září 1986 proniklo šest československých pohraničníků na území Spolkové republiky Německo. Tam zastřelili místního občana Johanna Dicka na turistické procházce. Spletli si ho s polským utečencem, kterého pronásledovali poté, co úspěšně překonal hranice. Když zjistili svůj omyl, Dicka odvlekli do ČSSR a odvezli do nemocnice v Plané u Mariánských Lázní. Už dávno mrtvého.

Proč začínáme komentář tak krvavou historkou z doby ostnatých drátů? Protože Dickovými vrahy byli příslušníci páté brigády Pohraniční stráže Cheb. Právě té jednotky, u níž dvacet let sloužil jako politruk Václav Sloup, který se teď stal za KSČM radním pro střední školství a mládež v Karlovarském kraji.3 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
30. listopadu 2012 v 15:01  

Nejhorším vysvětlením by bylo, že už si zase začínáme zvykat.

Ještě horším vysvětlením je, že jsme si doposud neodvykli.

Anonymní řekl(a)...
30. listopadu 2012 v 21:23  

No korupce, modrá protekce neschopných, papaláštví a kmotři jsou teda pěkná demokratická verze školství, na kterou jsme si zvykli.

Anonymní řekl(a)...
2. prosince 2012 v 5:32  

Při tom zdražování elektriky, plynu, potravin, vody, zdravotnických pomůcek,... nějak nemám čas, energii a náladu demonstrovat proti komoušům a podporovat ty zloděje na druhé straně. Je to fakt dobré, platy ve školství klesají, vše ostatní zdražuje. Až se ty dvě exponenciální křivky protnou u velké části občanů ČR, pak dojde asi i na ty vidle. Mnoho lidí už neví kudy kam. Za to jsme v roce 1989 bojovali?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.