ČT24: Školství bez eurodotací?

pondělí 13. února 2012 ·

Obavu, že Česko může přijít až o miliardy korun z fondů EU, potvrdil eurokomisař László Andor. Ministr školství Josef Dobeš, jehož resort se s čerpáním dotací potýká, tvrdí, že situace je řešitelná. Může ministerstvo všechny nedostatky v dohledné době odstranit? Nebo je celé čerpání od základů chybně nastaveno a drobné opravy nepomohou? Otázky pro Tomáše Feřteka ze společnosti EDUin v pořadu Události, komentáře v pátek 10. února 2012.2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
13. února 2012 v 16:27  

Jenom bych poznamenal, že už teď je zřejmé, že většina penežní půjčky, kterou budeme v době nastávající krize do EU vracet, nešla na zkvalitnění vzdělávání, skutečnou podporu učitelů, rozvoj formativní edukace, atd. ... ale na ryze "moderní" (sponzorsky účelové) aktivity, které se skutečného zkvalitňování škol (až na vyjímky) téměž nedotýkají.
OECD žádá větší kultivaci procesů a profesionality učitelů ve školách. K TOMU UŽ ZA TYTO PENÍZE NEMůŽE DOJÍT. Jsou nasměrovány jinam a jak říká pan Feřtek, už je to stejně jedno, když nevymění Dobeše.
Možná nám v Bruselu vlastně zachrání zbytečný dluh.

Anonymní řekl(a)...
13. února 2012 v 18:30  

Klidně. Všechny peníze se stejně utrácely za nesmyslné "projekty", kvůli kterým děti a učitelé neměli a nemají čas na učení.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.