Kateřina Dvořáková, Kateřina Kozlová: Slovní hodnocení respektuje vývoj žáka a vytváří prostor pro jeho kvalitativní růst

středa 4. srpna 2010 ·

Příspěvek a prezentace z kulatého stolu SKAV 17. 6. 2010 na téma „Jak dlouho bude ještě vládnout známka v českých školách?“.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
7. srpna 2010 v 0:03  

Kolegyně, prosím sejděte o několik pater dolů na průměrnou ZŠ. Ve třídě mám 32 žáků. Ústní hodnocení probíhá každou hodinu, vesměs dochází i na sebehodnocení žáků. Jen mi vysvětlete, jak to časově zvládnout v těch 45 minutách. Hodnotím samozřejmě na třídních schůzkách ( pokud tam někdo příjde ). Rodiče jedničkářů nechodí ( proč asi , čas je drahý ), rodiče trojkařů, čtyřkařů a pětkařů ? Nevím vůbec jak vypadají ! Nyní si vezměte, že učím přes 10 tříd dějepis. To abych začal psát slovní hodnocení již prosinci, abych to časově zvládl pro celou školu a přitom bylo každé jiné. 300 žáků a slovní hodnocení na půl stránky - to je 150 stránek. Slušná kniha !!Zavání to těžkou byrokracií. Ty stohy popsaných papírů na které každný kašle a které se časem skartují. I známka má svou vypovídající hodnotu.Vidím to jako jistý nátlak na státní instituce.Nechte učitelům a rodičům volbu, tím věci prospějete nejvíce.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.