Petr Kolman: Voda z vodovodu

pondělí 9. března 2009 ·

Otázka: Byli jsme s kolegyní ze školy v restauraci a požádali jsme mj. o sklenici vody z vodovodu. Podotýkáme, že jsme tam jinak utratily cca 400 korun. Číšník nám sdělil, že by nám ji  dal rád, ale prý to zakazuje zákon. Chtěly bychom vědět o jaký zákon se jedná! Takový zákon pokládáme za krajně neekologický.

Odpovídáme: 

Číšník žel nehovořil pravdu. Žádný takový zákon (ani podzákonný právní předpis) v ČR neexistuje.

Máte pravdu takový zákon by byl vskutku anti-ekologický, jelikož balená voda vskutku zbytečně zatěžuje naše životní prostředí. 

Ve Francii má host, který si dal něco k jídlu, dokonce ze zákona nárok na vodu z vodovodního kohoutku zdarma. 

Nad rámec poradny dodejme, že někdy může mít balená voda dokonce horší kvalitu (při nedbalém skladování) než voda čerstvě natočená z vodovodu. 

Stejně tak nemůžeme schválit konání některých učitelů, kteří zakazují žákům pít o přestávkách vodu z vodovodu.Petr Kolman

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.