Vyhlášení soutěže o nejlepší službu kariérového poradenství v České republice – Národní cena kariérového poradenství 2009

úterý 24. února 2009 ·

Centrum Euroguidance při Domu zahraničních služeb MŠMT vyhlašuje začátkem března první ročník soutěže s názvem „Národní cena kariérového poradenství“. Cílem je ocenit nejlepší poskytovatele kariérového poradenství v České republice. Soutěž je otevřena všem organizacím i jednotlivcům poskytujícím služby v oblasti pracovně-profesního poradenství.

Národní cena kariérového poradenství bude vyhlášena v následujících kategoriích:

  • Poradenství pro klienty v počátečním vzdělávání;
  • Poradenství pro dospělé na trhu práce;
  • Poradenství pro osoby znevýhodněné na trhu práce.

Zájemci mohou své příspěvky posílat formou vyplněného elektronického dotazníku do 30. dubna 2009. Dotazník, podmínky pro zařazení do soutěže a kritéria pro hodnocení příspěvků naleznou zájemci od 2. března 2009 na webových stránkách Centra Euroguidance www.euroguidance.cz. Hodnocení bude zaměřeno zejména na způsob a kvalitu poskytovaných služeb s důrazem na uplatnitelnost klientů na trhu práce a návaznost na další vzdělávání, vedení klientů k samostatnosti a k rozvoji dovedností kariérního managementu, dostupnost služby apod. Součástí příspěvku bude uvedení příkladu dobré praxe. Soutěžní příspěvky bude hodnotit komise složená z odborníků na oblast kariérového poradenství a rozvoje lidských zdrojů, která provede hodnocení v průběhu května 2009. 

Pro vítěze jednotlivých kategorií je připravena cena v podobě studijního výjezdu do institucí poskytujících kariérové poradenství ve Švédsku. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne za účasti médií v červnu 2009 a vítězné příspěvky budou prezentovány na konferenci Kariérové poradenství v praxi v září 2009.
 
Program Euroguidance vytvořila Evropská komise za účelem sladění různorodých přístupů k poradenství v Evropě. Hlavním cílem programu je výměna zkušeností v oblasti zavádění a realizace poradenství v 32 evropských zemích. České Centrum Euroguidance realizuje zejména vzdělávací aktivity pro poradce, zajišťuje informovanost o dění nejen v oblasti kariérového poradenství u nás i ve světe a formou webových stránek www.euroguidance.cz poskytuje prostor pro sdílení informací a zkušeností poradkyň a poradců na národní i mezinárodní úrovni. Cílem českého Centra Euroguidance je zprostředkovat zkušenosti z evropských zemí odborné veřejnosti a podpořit tak rozvoj kariérového poradenství v České republice. 

Kariérové poradenství v EU. Jedná se o služby poskytované veřejným, neziskovým nebo soukromým sektorem, jež nejvíce využívají ti, kteří hledají uplatnění na trhu práce nebo změnu ve své profesní dráze. Kariéroví poradci pomáhají klientům rozpoznat a mobilizovat jejich osobnostní a profesní potenciál a objevovat tak nové kariérní možnosti. Kariérové poradenství tím napomáhá k využití potenciálu jednotlivců na trhu práce a přispívá k jejich připravenosti reagovat na měnící se pracovní požadavky na současném globalizovaném pracovního trhu. Kvalitní poradenské služby zvyšují efektivitu formálního i neformálního vzdělávání a usnadňují pohyb na trhu práce, což přináší úspory veřejných prostředků vynakládaných na sociální začleňování a politiku zaměstnanosti.
 

Webové stránky Centra Euroguidance: www.euroguidance.cz.dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.