České univerzity vytáhly do boje proti plagiátorství. Prověří i starší diplomové práce

čtvrtek 21. února 2019 ·

Zhruba sto prací prověří Univerzita Palackého v Olomouci, zjistil Radiožurnál. Kontroly dělají i brněnská Masarykova univerzita nebo Technická univerzita v Liberci. V minulosti kvůli podezření z plagiátorství rezignovala například ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO). Obhájila práci dřív, než škola začala používat systém na odhalování plagiátorství.


Vybrané diplomové práce zpětně kontroluje třeba Masarykova univerzita nebo Univerzita Palackého v Olomouci. Podle její mluvčí Gabriely Sýkorové jde zhruba o stovku prací. „Namátkový výběr prací je nyní ohraničen roky 2004 až 2017, starší z nich je ale nutno digitalizovat. Práce prochází kontrolou systému Theses.cz, ale i další – takzvaně ruční kontrolou,“ řekla.

Právě antiplagiátorský program Theses teď využívá ke kontrole závěrečných prací studentů většina vysokých škol. Systém funguje od roku 2008 a vyvinula ho Masarykova univerzita. Například liberecká Technická univerzita teď bude nově tímto systémem kontrolovat práce na všech fakultách.

Ministerstvo školství o změně zákonů, které by se týkaly plagiátorství, neuvažuje. Současný systém kontroly považuje za dostatečný.


Celý text a reportáž ke stažení naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.