Filmový dokument o inkluzi neslyšících

úterý 14. února 2017 ·

Nezisková organizace provozující vzdělávací portál DAAcademy.org zaměřený na filmovou výchovu a využití filmů ve výuce na středních školách nabízíme zdarma online české i zahraniční filmy a výukové materiály. Nyní nabízí také film Louisa režisérky Kathariny Pethke, který podporuje inkluzi, protože otevírá cestu ke změně perspektivy.


Katharina Pethke (youtube.com)
To, že člověk slyší, není ve světě neslyšících samozřejmostí, ale výjimkou. V něm není Louisa „postižená“, ale naprosto normální. Pro mnoho diváků se však dosud jedná o cizí svět a záhadná znamení znakového jazyka jsou jim nesrozumitelná. Film Louisu provází na jejích cestách za poznáváním společenství neslyšících a dává divákům možnost prozkoumat spolu s ní pravidla a zákonitosti tohoto světa. Louisa si publikum rychle získá svou energičností a šarmem. Téma „slyšení versus neslyšení“ se ve filmu opakovaně dostává do popředí vnímání díky vědomému využívání tvůrčích filmových prostředků (práce s obrazem a zvukem, střih). Za pomoci jednoduchých, ale účinných postupů režisérka Katharina Pethke umožňuje představit si, co znamená vnímat svět jinakDalší informace naleznete zde

1 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
14. února 2017 16:21  

Kolik % té práce s inkluzí dělá začlenění neslyšících? Jaká je změna v počtech dětí, které využívají speciální zařízení pro sluchově postižené před a po inkluzi?
Odpovězte mi, a pak si točte tak pozitivní příběhy, jak jen chcete...Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.