Rodiče mohou pomoci řešit školkám problémy s dětmi i proměnit školní prostředí

úterý 17. března 2015 ·

Značku Rodiče vítáni mohou nově získat i mateřské školy, záměrem je posílit komunikaci mezi rodinou a školkou.

Značka Rodiče vítáni je nízkoprahovou značkou pro školy a má za cíl posilovat vzájemnou spolupráci rodiny a školy a hledat k ní cesty. Každá škola, která o tento certifikát projeví zájem, se zároveň zavazuje splňovat předepsaná kritéria, která jsou zaměřená především na dostupnost informací o škole, možnost zapojení se rodičů do života školy, schopnost školy doporučit rodiči odborníka při případných problémech dítěte, ale i možnost ovlivňovat jídelníček nebo možnost organizovat se do rodičovského sdružení a vytvářet prostor, kde se učitelé, rodiče a děti mohou vzájemně potkávat tak, aby se společně podíleli na proměně školního prostředí.

Do programu Rodiče vítáni je v současné době zapojeno 446 škol po celé České republice. Jejich databázi najdete ZDE. Školám i rodičům nabízíme společnou platformu na našich webových stránkách, kde se mohou potkat v diskusním fóru, číst novinky z oblastí vzdělávání a inspirovat se praxí ostatních škol zapojených do programu Rodiče vítáni.

Libor Kočí, manažer značky Rodiče vítáni,řekl: „Chceme posílit pozici rodičů ve vztahu ke škole tak, aby se z nich stali pro učitele partneři, kteří mohou přinést do školního prostředí nové podněty. Vzájemné dobré vztahy mohou jedině prospět klimatu školy, řešení případných problémů u dětí, ale i při pořádání akcí, revitalizaci zahrady a dalších aktivitách, na kterých se mohou aktivní rodiče ve školce podílet.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.