Měl jsem ten dojem, že při diskusi s oponenty pořádané EDUin minulý měsíc, se pánové a dámy z Open Society Fund a z EDUin domáhali toho, že z diskuse o vzdělávání nemá být nikdo vyčleňován. A už vůbec ne na základě vzdělání, či osobních zkušeností. Obzvláště se diskutovalo o odbornosti a erudici členů EDUin a zda je vhodné, aby se vyjadřovali ke vzdělávání, když mnozí sami neučili a neučí a občas jsou rovněž bez relevantního, či dokonce jakéhokoliv terciálního vzdělání.
Proto mi kádrování pana Kartouse připadá licoměrné. Ano, Blesk jistě není výkvětem české novinařiny, nicméně způsob, jakým se pan Kartous vzteká, vysvětluje mnohé. Najednou proti sobě nemá jen ty nebohé, ztrápené a nesebevědomé učitele, ale stojí proti němu velmi silný soupeř a to v jeho profesi.
A najednou přestává fungovat ten model demokracie, v níž vzdělávání je věcí všech. Najednou neplatí ta názorová pluralita. Protože se karty obrací. Najednou demagog a manipulátor křičí, že někdo jiný také manipuluje a dokonce mnohem efektivněji. A jak je to možné, když nemá žádné vzdělání?
Najednou nevadí někoho vyčleňovat z diskuse a veřejně jej dehonestovat kvůli formálnímu vzdělání a nenáročnosti jeho novinářské profese. Pan Kartous najednou obrátil o 180 stupňů a zastává přesně ten model, který dosud hystericky vyvracel a bořil.
Díky Blesku za to, že odkrývá pravou podstatu našich "expertů na vzdělávání".
Komentář k článku Bohumila Kartouse: Ďábelský antisociální svět podle redaktora sportovní rubriky
Pavel Doležel: Licoměrné kádrování pana Kartouse
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
2 komentářů:
Holt někteří experti a komentátoři jsou si rovnější.
Jen aby si i naše děti přečetly i Orwella a nejen to, co samy chtějí.
Licoměrné kádrování pana Kartouse
Podle titulku to vypadalo, že se nějaký podlec rozhodl experta Kartouse licoměrně kádrovat. Úplně jsem se orosil. To by nám tu ještě tak scházelo! A od pana Doležela bych se takové věrolomnosti věru nenadál. Dnes, na úsvitu nové vzdělanostní epochy.
Okomentovat