Drtivá většina škol Prymulovi nevyhověla, dnes bude učit

pátek 25. září 2020 ·

Ředitelské volno bude mít v pátek asi 15 procent základních škol v Česku. Zhruba polovina z nich ale zabezpečí fungování školních družin. Volno tedy nedá asi 85 procent základních škol a důvodů mají hned několik, ředitelé si například volné dny chtějí ušetřit na případ nouze. V rozhodnutí škol často figuruje i tlak ze strany rodičů. Informuje iDNES. 


Ministr zdravotnictví Roman Prymula v úterý uvedl, že by ředitelé škol měli zvážit vyhlášení ředitelského volna na pátek 25. září, aby vznikl spolu s pondělním svátkem čtyřdenní víkend a čas na útlum epidemie koronaviru. 

Radiožurnál ve čtvrtek uvedl, že podle informací ministerstva školství je aktuálně kvůli výskytu koronaviru zcela uzavřeno přes 70 škol v Česku a dalších 490 má v karanténě minimálně jednu třídu. 



Celý text naleznete zde

0 komentářů: