Holky na techniku patří! Klip VUT má motivovat dívky ke studiu "mužských" oborů a bourat stereotypy

úterý 24. ledna 2017 ·

Pájet. Kódovat. Milovat. Vysoké učení technické v Brně se snaží nadané dívky motivovat ke studiu technických oborů a vyvrátit zažité mýty o tom, že ženy na techniku nepatří. Univerzita natočila minutu a půl dlouhý spot, který má středoškolačkám dodat odvahu, aby se přihlásily ke studiu na technických univerzitách. Informuje o tom server Aktuálně.cz.


"Pokud by se nám podařilo získat dostatek žen pro studium technických oborů, výrazně by to pomohlo trhu práce. Samozřejmě ale máme i nadále zájem o kvalitní středoškoláky," vysvětlil rektor VUT Petr Štěpánek.

Podle evropského výzkumu se dívky na technické obory nehlásí, protože se jednoduše obávají a nevěří si. "Studentky v anonymní anketě například uváděly, že jejich učitel na střední škole jim radil, aby šly studovat raději ekonomiku nebo učitelství zaměřené na fyziku či matematiku, že pedagogická dráha je to pro ně vhodnější než technická škola," upřesnila spoluautorka studie Lucie Hudcová, která na Ústavu radioelektroniky učí laserové technologie a vyvíjí optické bezdrátové spoje.


Celý text naleznete zde
Spot VUT naleznete zde

1 komentářů:

RP řekl(a)...
24. ledna 2017 v 12:34  

Stereotypy koho???? Z mé 9. třídy 3 dívky chtějí studovat SŠ chemického zaměření, bez problémů a stereotypů.... Ve 21. století si stereotypně uvažující učitel snad ani "neškrtne".