Pokládám Marcela Chládka za nejlepšího ministra školství za posledních deset let, z mého pohledu předsedy ČSSD ale přestal splňovat přísné nároky, které spojuji s tím, když sociální demokrat vykonává vysokou ústavní funkci člena vlády.
I když deník Mf Dnes nelze považovat za nezávislé médium, vzhledem k tomu, že patří aktivnímu politikovi, kterým je předseda hnutí ANO Andrej Babiš, a tyto noviny tak mohou být velmi snadno využity k vedení politicky motivovaných kampaní, nebudu zveřejněné informace zlehčovat.
Respektuji fakt, že při našem dnešním rozhovoru ministr Chládek nařčení publikovaná v Mf Dnes odmítl jako nepravdivá, chce se proti nim bránit a svou rezignaci by vnímal jako jakési „přiznání viny“.
Současně nechci, aby zveřejněnými podezřeními vůči chování ministra Chládka a diskusí o nich bylo jakkoliv zatíženo fungování ministerstva školství a práce sociální demokracie ve vládě. V nejbližších dnech proto navrhnu odvolání Marcela Chládka z funkce ministra školství a budu se zabývat výběrem jeho nástupce za ČSSD.
Děkuji Marcelovi Chládkovi za velký kus práce, který v náročné funkci ministra školství udělal pro potřebné změny v našem školství, zrychlení čerpání peněz z evropských fondů, pro zlepšení transparentnosti ve financování sportu nebo pro posílení společenského postavení pedagogů a zlepšení odměňování všech pracovníků ve školství.
Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR
Zdroj: Vláda.cz
Vyjádření předsedy vlády Bohuslava Sobotky k nařčením na adresu ministra Marcela Chládka
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)

4 komentářů:
Tož prý se uvažuje o Gajdůškové. Tak to by nám fakt chybělo. Gajdůšková je totiž Chládek v sukních - polovzdělaný, ambiciózní trouba.
Gajduskova v jednom rozhovoru rikala, ze s politikou konci a chce si uzivat vnoucat... Takze bych rekl, pani Adamova, ze mate pravdu...
Ale je pozitivni videt, ze mame premiera, ktery se podela a odvola ministra na zaklade clanku v novinach a jeste pri tom zvladne neskodne si pichnout do sveho ministra financi (a nezvladne za rok a pul ministrovi skolstvi vysvetlit, at prestane chrlit do medii kraviny, ze kampan zacne az za dva roky). Ono, co cekat jineho od celozivotniho lestice klik na stranickych sekretariatech...
Důvod odvolání je tak hloupý, až se věřit nechce.
Ale nemohu si pomoci, od včerejšího večera je mi tak nějak... příjemně.
Skoro bych řekl, že... lahodně.
Nedělám si iluze, že přijde někdo lepší. Ale to mezidobí, než se ten nový rozkouká, usadí, zabydlí... a než začne chrlit nové kraviny, ... to mezidobí je pro školy slastné!
Hm ... takže z připravované reformy financování základního školství nebude nic. Zřejmě současný systém financování vyhovuje některým lidem na krajích tak moc, že nepřipustí změnu. To zdůvodnění odvolání ministra je opravdu směšné.
Okomentovat