Ministr Chládek byl pro české poměry až příliš dobrý, byla ho pro nás škoda, a proto musí odejít. Asi tak by se dalo shrnout prohlášení premiéra Sobotky, jímž oznámil Chládkovo odvolání. Většina komentářů konstatuje, že za vskutku velmi rychlou reakcí na obvinění ze šikany podřízených (především žen), jež v končícím týdnu přinesla Mladá fronta Dnes, pravděpodobně jsou i jiné důvody. Zjevně související se způsobem, jímž nejlepší ministr dekády svou funkci vykonával – mimo jiné jeho schopností chrlit špatné nápady s docela vysokou kadencí, prosazováním konceptů, které jsou současné evropské levici ideově dost vzdálené.
Z komentáře Ondřeje Štindla v Echo24.cz vybíráme:
Ta odhalení mohla být skutečně smrtící, pokud by vycházely najevo další a další detaily. Vzhledem ke způsobu vystupování ministra Chládka a povaze již zveřejněného by se dalo předpokládat, že by mohlo jít o věci trapné, třeba i směšné. Šikanující nebo ještě spíš obtěžující šéf-nadsamec svým obětem jistě legrační nepřipadá. Na nezainteresované publikum ale může působit právě tak, jeho chování většinou dokládá, že se tu někdo groteskním způsobem přeceňuje.

0 komentářů:
Okomentovat