Přečtěte si: Sobotka odvolává „nejlepšího“ a nahrává Zemanovi na smeč

sobota 30. května 2015 ·

Marcel Chládek, oranžový omyl na ministerstvu, mohl být určitě odvolán také proto, kam se pokoušel školství směřovat.


Z komentáře Jana Lipolda v Aktuálně.cz vybíráme:

Na první pohled to mohlo působit jako rychlá, pádná reakce. Ministr selhal, podle MF Dnes ponižoval některé spolupracovníky, a ještě týž den skončil – protože šlo o princip, tohle v sociální demokracii netrpíme. Jenže: podobné informace o Chládkovi kolují už nejméně rok, propíraly se i v médiích. Je vyloučené, aby o nich Sobotka nevěděl. Chládka osobně zná několik let, je také vyloučené, aby nevnímal i jeho letoru, jeho lidskou stránku, jeho chování. Že je tady nějaký problém, mu muselo být zřejmé už dávno.

Přesto se Chládek ze stínového ministra školství v roce 2014 změnil na skutečného, Sobotka si ho vybral do kabinetu. A teď ho odvolává z důvodů, které nejsou vůbec nové.

0 komentářů: