„Šablony“ a Scio

úterý, 8. prosince 2009 · 19 komentářů

V pátek 4. prosince byl na serveru Česká škola pod názvem Jak to bude se šablonami?! zveřejněn rozhovor s tiskovou mluvčí ministerstva školství, v němž je přímo zmiňována i role společnosti Scio v projektu „EU peníze školám“, tzv. šablonách. Negativní postoj a nepochopení zástupkyně MŠMT vyžaduje reakci.

Liberecký kraj likviduje nejstarší sklářskou školu na světě

· 4 komentářů

Postup libereckého kraje, který školu ruší de facto kvůli milionové roční dotaci, je přinejmenším problematický.

Jana Straková: České základní školství z pohledu různých aktérů

· 4 komentářů

Prezentace RNDr. Jany Strakové ze Sociologického ústavu AV ČR na kulatém stole SKAV a SVP PedF UK 19. 11. 2009 na téma „Jaké je naše školství a co si o něm myslíme“.

ČTK: Učitelé chtějí od sněmovny 3,1 miliardy na platy

· 0 komentářů

Do sněmovny se v úterý sjedou stovky učitelů z celé republiky. Před středečním hlasováním o rozpočtu chtějí přesvědčit poslance, aby jim v roce 2010 přidali 3,1 miliardy korun na platy, a tak je udrželi alespoň na úrovni letošního roku. ČTK to řekl předseda školských odborů František Dobšík. Podporu prý mají zatím slíbenou od poslanců ČSSD a komunistů, s dalšími chtějí jednat. Kromě toho chtějí podporu pro návrh poslance Milana Bičíka (KSČM), který počítá s dvousetmilionovým navýšením na školní pomůcky.

Průvodce dalším vzděláváním v kontextu aktivit MŠMT

· 0 komentářů

Předkládaný materiál Průvodce dalším vzděláváním v kontextu aktivit Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy si klade za cíl představit souhrnně oblast dalšího vzdělávání v rámci aktivit MŠMT. Dokument je strukturován do několika kapitol. Obecný úvod do problematiky prezentuje část č. II – Další vzdělávání v kontextu celoživotního učení, kde je představeno další vzdělávání obecně a kde jsou zmíněny některé klíčové dokumenty. Obsahově nosnou je část č. III. – Aktivity MŠMT v oblasti dalšího vzdělávání, zde je další vzdělávání pojato z pěti různých pohledů, jejichž naplnění by mělo přispět k naplnění konceptu celoživotního učení v ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE